poniedziałek, 30 stycznia 2012

“Złoty” weekend we Włoszech

To był “złoty” weekend dla Włochów: dwa złote medale zostały dostarczone!


Mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie figurowym 2012 – Sheffield

Mistrzostwa Europy w Łyżwiarstwie Figurowym w 2012 decyzją ISU z 2009 roku odbyły się w brytyjskim Sheffield, między 23 a 29 stycznia 2012 roku. Zawody wyłoniły najlepszych łyżwiarzy Europy w jeździe indywidualnej kobiet i mężczyzn oraz wśród par sportowych i tanecznych.

Jazda indywidualna kobiet:
Włoszka Carolina Kostner czwarty raz w karierze (wcześniej złoto ME zdobyła w 2007, 2008 i 2010 roku) zdobyła złoty medal mistrzostw Europy w łyżwiarstwie figurowym w rywalizacji solistek. 24-latka wyprzedziła Finkę Kiirę Korpi i Gruzinkę Elene Gedewaniszwili.
W zawodach w Sheffield triumfatorka zaprezentowała wspaniały program dowolny do muzyki 23. koncertu Wolfganga Mozarta.Klasyfikacja końcowa:
Carolina Kostner (Włochy) 183,55 pkt
2° Kiira Korpi (Finlandia) 166,94 pkt
3° Elene Gedewaniszwili (Gruzja) 165,93 pkt(Wszystkie wyniki tutaj)

~~~~~~
Mistrzostwa Europy w piłce wodnej kobiet 2012 – Eindhoven

Włoskie piłkarki wodne ("SETTEROSA") po dziewięciu latach wróciły na europejski szczyt. W dzisiejszym finale mistrzostw Europy rozgrywanych w Eindhoven, Włoszki pokonały ubiegłoroczne mistrzynie świata Greczynki. Greczynki w tym turnieju również grały znakomicie ale dziś to Włoszki były nie do pokonania. Od samego początku zaczęły budować i powiększać przewagę nad greckimi rywalkami. Ich skuteczność wynosiła tylko 26%, przy prawie 50% Włoszek. Ostatecznie Włoszki wygrały 13:10 i po raz piąty w historii kibice tej drużyny cieszyli się z tytułu.

(Więcej tutaj)


Klasyfikacja końcowa:
1° Włochy
2° Grecja
3° Węgry
4° Rosja  

Brawo dziewczyny!!!Zdjęć z Internetu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

You might also like:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...